Duben 2013


Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

25. dubna 2013 v 8:47 | Anett |  High school musical
"Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník" nám ukazuje studentské "mazáky" Troye a Gabriellu v okamžiku, kdy se vyrovnávají s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože každý z nich směřuje na jinou univerzitu. S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují propracovaný muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, jež budoucnost přináší. Se skvělou muzikou a úžasnými tanečními čísly, která maximálně využijí potenciál velkého formátu filmového plátna, bude tento film pro mladé publikum skvělou zábavou s elektrizující energií.

Třetí film navazují na mimořádně populární dílo příznivě přijaté nejen diváky, ale i kritiky. Film má na svém kontě mimo jiné dvě ceny Emmy, DGA Award (Directors Guild of America), cenu prestižního hudebního časopisu Billboard a byl nominován na Americké hudební ceny

Muzikál ze střední 2

25. dubna 2013 v 8:43 | Anett |  High school musical
Druhý díl začíná koncem školy a odehrává se během prázdnin. Všichni se snaží najít nějakou práci na léto. Sharpay ale plánuje opět nějáké podrazy na ostatní. Její rodiče vlastní golfový klub Lava Springs, kam Sharpay s Ryanem jedou. Donutí správce, aby najal Troye na léto. Troy samozřejmě nabídku práce přijme, ale dohodí tam i své spolužáky a také Gabriellu.
To Sharpay ale vůbec nechtěla. Správce Fulton má za úkol se jich zase zbavit. Takže je za různé prohřešky trestá. Troy s Gabriellou je sbírají pěkně svižně a ke třem k vyhazovu z práce jim chybí už jen jeden, Kdo by odolal pikniku na golfovém hřišti nebo večeru v klubovém bazénu. Troy pak s Gabriellou plánuje vystoupit na večeru, kde proběhne soutěž talentů, které se mohou zúčastnit i zaměstnanci klubu. S Gabriellou zpívají píseň "You Are The Music In Me", kterou jim napsala Kelsi, která v klubu dostala práci hrát dámám k čaji na piáno.
Sharpay ale nasadí jinou taktiku: snaží se zlákat Troye. S pomocí tatínka ho začne od Gabrielly a spolužáků za vidinou stipendia na vysokou školu. Troy dostane lepší práci, je zván na obědy, kde ho jeho kamarádi obsluhují a podobně. Troy se sice brání, ale také si na to pomalu zvyká. Na spolužáky a Gabriellu přestane mít čas. Sharpay plánuje s Troyem zpívat na klubovém večeru v soutěži talentů upravenou verzi písně Troye a Gabrielly. Proto se zbaví i svého bratra Ryana. Ten se zas na oplátku přidá k Troyovým spolužákům a nacvičí s nimi vlastní číslo.
Sharpay ale překazí i to, když zakáže zaměstnancům vystoupit. Troyovi mezitím dojde, co se děje a že přišel o Gabriellu i kamarády a pokusí se to napravit. Odmítne vystoupit s Sharpay a donutí ji, aby dovolila spolužákům vystoupit na soutěži. Nakonec si zazpívá na soutěži talentů Troy s Gabrielou píseň "Everyday", spolužáci se k nim připojí a vše je zase v pořádku.

Muzikál ze střední

11. dubna 2013 v 9:04 | Anett |  High school musical
Přestože jsou přesvědčeni, že už se znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, vymění si telefonní čísla. Krátce poté je však Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Albuquerque v Novém Mexiku a Gabriela shodou okolností začne chodit do stejné střední školy, kde studuje i Troy. Samozřejmě se potkají, ale jejich setkání se stane počátkem řady nečekaných komplikací, zejména, když se poněkud nesměle zúčastní konkursu na role v chystaném školním muzikálu. Nakonec se jim - k nelibosti Sharpay Evansové a jejího bratra Ryana - podaří získat hlavní role. Sourozenci se rozhodnou udělat cokoli, aby zvrátili rozhodnutí profesorky Darbusové a role získali pro sebe. Do ruky jim hrají také obavy Troyova nejlepšího kamaráda a spoluhráče Chada, že kvůli zpívaní přestane trénovat na blížící se mistrovské utkání a snaha kapitánky družstva středoškolského vědomostního desetiboje Taylor McKessie získat do svého týmu chytrou Gabriellu. Oba jsou ochotni udělat cokoli, třeba se i spojit s Evansovými a vymyslet plán jak Troye a Gabriellu proti sobě poštvat. Navíc se Evansovým podaří přesvědčit profesorku Darbusovou, aby přeložila druhé kolo konkursu do stejného doby, kdy se bude konat mistrovský zápas i finále desetiboje. Je vůbec možné, aby se v takové situaci Troy s Gabrielle dokázali usmířit, získat role v muzikálu a ještě pomoci kamarádům zvítězit v basketbalovém utkání i středoškolském vědomostním desetiboji?

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

11. dubna 2013 v 8:54 | Anett |  Twilight Saga
Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená upírka Bella a její manžel Edward mohou být konečně navždy spolu a šťastní, ale příchod jejich pozoruhodné dcery Renesmee uvede do pohybu nebezpečný řetězec událostí, které pro ně mohou skončit katastrofou. Rodina Cullenových se ale rozhodne bojovat a kontaktuje přátele z celého světa, aby spojili své síly a postavili se vládnoucímu rodu Volturiových. Velkolepá bitva, kde vítězství může vše změnit, právě začíná. Napínavé a romantické pokračování filmu Rozbřesk vám připomene proč se Twilight sága stala fenoménem a ukradla srdce dívkám a ženám po celém světě.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

11. dubna 2013 v 8:50 | Anett |  Twilight Saga
V první části závěrečného dílu strhující upíří romance s názvem Twilight sága: Rozbřesk se Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně, stranou všeho a všech, mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí, ale netrvá dlouho. Bella zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi, ale zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi (Taylor Lautner), brzy zjišťuje, že čeká dítě. Těhotenství s upírem pro ni však znamená fatální hrozbu. Čeká ji tedy bouřlivý rok plný lásky, pokušení i ztrát. Musí se s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů - upírů i vlkodlaků. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky.

Twilight sága: Zatmění

11. dubna 2013 v 8:46 | Anett |  Twilight Saga
Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?

Stmívání

11. dubna 2013 v 8:42 | Anett |  Twilight Saga

Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk..

Twilight sága: Nový měsíc

11. dubna 2013 v 8:36 | Anett |  Twilight Saga
Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách.